סגנונות מחול

להקות דאנסאפ

להקות דאנסאפ מייצגות את הסטודיו בתחרויות שונות, בהפקות ובפרויקטים רבים בארץ ובעולם. המסלול מיועד לכיתות ה’ ומעלה והחלוקה ללהקות בהתאם לרמת הרקדן.

המסלול אינטנסיבי וכולל שיעורי טכניקה בבלט הקלאסי, במחול המודרני, בהיפ הופ ובאקרובטיקה. ההשתתפות בלהקות הייצוגיות של דאנסאפ מותנית באודישן, בו משבץ הצוות את הרקדן ללהקה המתאימה על פי יכולותיו.

להקה עתודונת – כיתות ג’-ד’ • להקה צעירונת – כיתות ה’-ז’ • להקה צעירה – כיתות ז’-ח’ • להקה בוגרת – כיתות ט’-י’ • להקה ייצוגית- תיכון ונבחרות מהחט”ב

מחול יצירתי

שיעורי המחול לגיל הרך כוללים הכרות עם עולם התנועה בדרך מהנה וחווייתית בשילוב עבודה עם אביזרים שונים. השיעור תורם לפיתוח מיומנויות מוטוריות, קואורדינאציה, מוזיקליות, מודעות גופנית, בטחון עצמי והתמצאות במרחב. השיעור מתאים לגילאי הגנים (גילאי 3.5 ועד 5.5).

אקרודאנס

האימון האקרובטי מפתח לרקדנים כוח, גמישות, שליטה, קואורדינאציה ומודעות גופנית. בשיעורים התלמידים יחשפו לאלמנטים של התעמלות קרקע, הרמות, הקפצות, תרגילי איזון ותנועות קבוצתיות, בהתאם לגיל ולרמה האישית של הרקדן. מתאים לכיתות א’-י’ב. החלוקה לקבוצות על פי רמת התלמיד.

המחול המודרני

הוא שפת המחול של להקות עכשוויות בארץ ובעולם. בסגנון המודרני קיים קשר חזק לקרקע, מודעות לתנועה במרחב ואפשרות ממשית להבעה עצמית. הוא פועל על חיזוק הגוף, שיפור ושכלול הגמישות ומודעות גופנית. טכניקת המחול המודרני התפתחה תוך השענות על טכניקת הבלט הקלאסי.

בלט קלאסי

הבלט מהווה בסיס עיקרי לכל סגנונות הריקוד ומקנה לרקדן שליטה נכונה ומדויקת. טכניקה זו מאפשרת שיפור היכולות הגופניות וקניית שפת הריקוד הבסיסית. השיעור מתבצע בחלקו בעבודה עם הבר ומלווה ביצירות קלאסיות. פוינט שוז- מיועד לבעלות רקע בבלט הקלאסי בלבד. השיעור בנוי מלמידה הדרגתית ומוקפדת של יציבה נכונה בנעליים המיוחדות, עד לשליטה מלאה ויכולת פיזית לבצע תנועות ריקוד מורכבות. שיעורי הבלט הקלאסי מתאימים לכיתות ד’ ומעלה ומחולקים על פי רמת הרקדן.

ברייקדאנס

סוג של ריקוד אקרובטי המהווה את אחד מיסודות ההיפ הופ. הוא מאופיין בתנועות קטועות וחדות משולבות בתנועות גליות זורמות וכמו כן אקרובטיקת רצפה. הסגנון הושפע מהקפואירה ותנועות ברייקדאנס רבות לקוחות מתרגילי האקרובטיקה של הקפוארה. אלמנט מוכר של הברייקדאנס הוא הmoonwaiking, הליכת ירח, שאומץ על ידי מייקל ג’קסון והפך לאחד מסמליו. מוזיקת הברייקדאנס היא מוזיקה אלקטרונית או היפ הופ בשילוב סקראצ’ינג. מתאים לכיתות ג’ ומעלה.

היפ הופ

סגנון המגיע היישר מרחובות ניו-יורק שבארה”ב, אשר קיבל חשיפה עצומה בשנים האחרונות בעיקר בערוצי המדיה השונים. הסגנון מתאפיין בתנועות קצרות, קטועות וחדות המביאים את הרקדן לשליטה אבסולוטית בכל חלקי גופו וסוחפים אותו לחוויית ריקודים אנרגטית וקצבית, המלווה במוסיקה שחורה ועכשווית. שיעורי ההיפ הופ- החל מגילאי 5.

ג'אז

שיעורי הג’אז מקנים לרקדן את הגמישות, הכוח והשליטה על הגוף ומלווים במוסיקה קצבית ומגוונת. בשיעורים שמים דגש על טכניקה גבוהה, קואורדינאציה תנועתית ויציבות אשר תורמים רבות לפיתוח הקואורדינאציה וחוש הקצב. קטעי הריקוד הנלמדים בשיעור מגוונים בסגנונם: החל מג’אז MTV, ג’אז לטני, פאנקי וסטריט ג’אז.